Sprawdź skład kosmetyku

Esencje do twarzy – polskie odpowiedniki

Esencje do twarzy – polskie odpowiedniki

Wersja mobilna

Esencje do twarzy są jednym z elementów pielęgnacji azjatyckiej. W Europie dotychczas nie były stosowane, lecz na fali popularności kosmetyków azjatyckich, w ślad za producentami z tamtych regionów, wkroczyły na rynek europejski. Kilku producentów polskich zdecydowało się wprowadzić je do swojej oferty. Poniżej znajdziesz informacje o tym, czym jest esencja. Poznasz kultowe azjatyckie esencje i ich polskie odpowiedniki. Zapraszamy 🙂

Czym są esencje do twarzy

Esencja jest kosmetykiem o przeważnie lekkiej, wodnistej konsystencji.  Esencje do twarzy bogate są bowiem w substancje aktywne: nawilżające, regenerujące czy przeciwzmarszczkowe. Zawierają witaminy i ogromną ilość roślinnych wyciągów. Niektóre z nich zawierają dość oryginalne składniki, takie jak ślina ptaków czy znany wszystkim śluz ślimaka.

Esencja a tonik

Tonik i esencja mają zbliżoną konsystencję, niektórzy więc mogą utożsamiać te twa produkty i stosować je zamiennie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że produkty te nie są tożsame i nie stosuje się ich w tym samym celu. W odróżnieniu od  toników esencja nie służy jedynie do wyrównania poziomu pH skóry, lecz ma właściwości pielęgnacyjne. Nakłada się je po zastosowaniu toniku, lecz przed serum. Powodują, że lepiej zadziałają nałożone na nią później serum i krem.

Esencje – polskie odpowiedniki

Do niedawna na naszym rynku dostępne były jedynie esencje producentów azjatyckich. Wiele z Was ma swoje ulubione, sprawdzone i chętnie używane. Poniżej prezentujemy jeden z takich produktów. Od niedawna na naszym rodzimym rynku kosmetycznym, w ślad za azjatyckimi, pojawiły się esencje polskich producentów. Niżej znajdziecie kilka z nich. Jeżeli jesteście ciekawe tych produktów, zapraszamy do wyszukiwarki, naszą bazę na bieżąco wzbogacamy bowiem o pojawiające się na rynku esencje. Na stronie głównej w wyszukiwarce wybierzcie kategorię główną “Twarz”, a jako podkategorię – “Esencje”.


SKIN 79

Golden Snail, Esencja do twarzy


Sprawdź skład

Tołpa

Nawilżająca płynna esencja pod krem

 


Sprawdź skład


Bielenda

Multiwitaminowa esencja do pielęgnacji twarzy, cera mieszana


Sprawdź skład


Bielenda

Zielona herbata, Esencja w perłach


Sprawdź skład

 

Author Info

Joanna Masłowska

No Comments

Comments are closed.