Sprawdź skład kosmetyku

Azja – popularne składniki kosmetyków

Azja – popularne składniki kosmetyków

Od kilku lat niezwykle popularne stały się kosmetyki pochodzące z krajów azjatyckich. Zawierają one składniki zarówno pochodzenia zwierzęcego, jak i roślinnego. Czy wiesz, jakie są popularne składniki kosmetyków azjatyckich.

 Filtry przeciwsłoneczne

Wysokie filtry przeciwsłoneczne należą do podstawowych składników stosowanych w kosmetykach produkowanych na terenie Azji. Ich używanie opóźnia bowiem starzenie skóry i pomaga dłużej zachować jej młody wygląd. Zapobiega także pojawianiu się plam i przebarwień.

 Śluz ślimaka

Jego popularność w kosmetykach azjatyckich spowodowała, że zaczął być dodawany do kosmetyków produkowanych w innych częściach świata. Regeneruje i nawilża. Pomaga usunąć blizny i zmarszczki.

 Jad żmii

W rzeczywistości jest to syntetyczny neuropeptyd SYN-AKE naśladujący działanie jadu żmii. Silnie liftinguje i pomaga walczyć ze zmarszczkami. Chętnie stosowany jest przez wiele firm kosmetycznych, nie tylko azjatyckich.

Jad pszczeli

To wydzielina gruczołu jadowego pszczoły. Od wieków stosowany jest w medycynie naturalnej ze względu na jego lecznicze właściwości. Dodawany jest także do kosmetyków, szczególnie przeciwzmarszczkowych.

 Wyciąg z poroża jelenia

Jego skuteczność w medycynie naturalnej spowodowała, że zaczęto produkować z tym składnikiem kosmetyki. Są to zwłaszcza produkty powodujące przyspieszenie porostu włosów oraz o właściwościach regenerujących.

 Składniki pochodzenia roślinnego

W różnych częściach naszej planety kobiety czerpią z bogactw natury. Podobnie jest w krajach azjatyckich: do pielęgnacji skóry stosowane są rośliny porastające tamtejsze tereny. Są źródłem wielu cennych substancji wpływających korzystnie na naszą skórę.

Należą do nich m.in. imbir i żeń-szeń. Niezwykle cenna ze względu na swe właściwości jest wąkrotka azjatycka. Wygładza, działa przeciwzmarszczkowo i tonizuje – to tylko niektóre z jej oddziaływań na skórę.

Zanim zainteresujemy się składami INCI kosmetyków azjatyckich, musimy zdać sobie sprawę z czegoś bardzo ważnego. Oznaczenia składów INCI między Koreą i Europą nieznacznie się różnią, co może wprowadzać w błąd pod względem ilości występującego składnika.

W przepisach koreańskich: jeżeli składnik składa się z kilku innych, każdy z nich powinien być wypisany oddzielnie. Składnik jako całość może występować wysoko w składzie, ale każdy poszczególny składnik wchodzący w skład ma już mniejsze stężenie. Wszystkie składniki wchodzące w skład tego jednego są wypisywane tuż po sobie – stwarza to wrażenie, że każdego z nich jest dużo. Wg norm unijnych każdy składnik trzeba umieścić oddzielnie w miejscu, w którym powinny się znajdować wg stężenia.

 

Powyżej zaprezentowaliśmy jedynie niektóre składniki kosmetyków azjatyckich, gdyż ich wybór jest ogromny. Zapraszamy do śledzenia naszej bazy składników i kosmetyków. Będziemy ją stale poszerzać.

Źródła

http://asianskincareblog.blogspot.com/2017/03/the-myth-of-ten-step-asian-beauty.html

http://kociamberwpodrozy.blogspot.com/2017/04/sklad-kosmetykow-koreanskich.html

foto: freepik.com

 

Author Info

Joanna Masłowska

No Comments

Comments are closed.